Dorsale sta-orthese ‘Caroline’:

Voor kinderen en volwassenen met een handicap is de behoefte om te verticaliseren en staan heel belangrijk. De Caroline serie sta-ortheses biedt de gebruiker deze mogelijkheden op een veilige, effectieve en ergonomisch verantwoorde wijze. Zij verbetert de levenskwaliteit en stimuleert de natuurlijke zwaartekrachtfuncties van het lichaam.

Bovendien reactiveert zij de verstoorde lichaamsbalans en geeft een zekere mate van onafhankelijkheid om eventuele taken uit te voeren.

Kenmerken:

De Caroline sta-orthese is standaard uitgevoerd met een verstelbare gasveer waarmee de gebruiker eenvoudig en gewichtloos van de horizontale naar de verticale stand kan worden gekanteld terwijl elke tussenliggende positie kan worden vergrendeld. Het frame is standaard voorzien van 4 beremde wielen en de hoogte is zodanig bepaald dat de meeste tilliften eronder kunnen worden geplaatst, hetgeen eventuele transfers aanzienlijk vergemakkelijken.

Maximale meegroeimogelijkheden worden gecreëerd d.m.v. de hoogteverstelling van het bovenste gedeelte van het bed en de voetsteunen. Het bovenlichaam wordt met de standaard meegeleverde borstband veilig gefixeerd. De knieën worden optimaal gesteund en gepositioneerd door onafhankelijk instelbare anatomisch gevormde kniepelotten, eventueel met patella uitsparing of gel om de kniedruk te verminderen. De voeten worden opgevangen door antislip- voetsteunen, welke onafhankelijk in hoogte en breedte en tevens voor- en achterover kantelbaar zijn

Standaard leverbaar in 3 maten

  • Caroline sta-orthese maat I voor leeftijd 0 – 4 jaar
  • Caroline sta-orthese maat II voor leeftijd 4 – 12 jaar
  • Caroline sta-orthese maat III voor leeftijd 12 jaar en ouder

Opm: Deze leeftijdsverdeling is indicatief en in de praktijk kunnen andere combinaties ontstaan. Peereboom kan voor elke maat, leeftijd en handicap een geschikte stoel produceren.

Op verzoek kunnen wij dit hulpmiddel ook leveren voor volwassenen en/of zeer bewegelijke personen.

Kenmerken:

  • Solide frame zodanig ontworpen dat er ook een tillift kan worden geplaatst
  • Ergonomisch verantwoorde werkhoogte voor de zorgprofessional
  • Standaard uitgevoerd met 2-delig bed. Optioneel 3-delig en/of onafhankelijk in hoogte instelbaar bed zodat er verschillende hoogtes en dieptes kunnen worden gecreëerd
  • Gasveer- hoekverstelling over 90 – 180 graden, eventueel elektrisch uitgevoerd
  • Mogelijkheid om zeer veel steunen, banden en pelotten toe te passen
  • Individueel in hoogte, breedte, positief/negatief, instelbare voetsteunen
  • Standaard uitgevoerd met borstband
  • Standaard voorzien van 4 beremde wielen, zodanig aangebracht dat door een groot draagvlak optimale stabiliteit wordt verkregen
  • Anatomisch gevormde knie-pelotten, welke naar alle kanten onafhankelijk instelbaar zijn. Optioneel met patella uitsparing of gel om de druk op de knieën te verlagen
  • Mogelijkheid voor individuele aanpassingen en accessoires

Accessoires:

  1. Hoofdsteun
  2. Wegneembare romppelotten met fixatieband
  3. Werkblad (transparant of wit-hout)
  4. Wegneembare heuppelotten
  5. Kniepelotten met patella uitsparing
  6. Voetfixaties
  7. Centrale rem
  • Bekkenband (anti- rotatie)
  • Werkblad wit-hout (niet transparant) met therapiebak
  • Borstpelotte
  • Kniepelotten met gel
  • Elektrische hoekverstelling

Technische gegevens:

Kleuren

  • Blauw-metallic
  • Zilver-metallic
  • Rood-metallic
  • Geel
  • Bordeaux-rood (speciaal voor schoolmeubilair)

Overige kleuren op aanvraag

Gebruikte materialen:

  • 2 componenten gecoat of geëpoxeerd aluminium, Materiaal ALMgSi 0,5
  • 2 componenten gecoat of geëpoxeerd profielstaal, Materiaal St. 37
  • Verstelbare delen zijn gegalvaniseerd of geëpoxeerd
  • Bepolstering: Polyether en brandvertragend kunstleer
Maatvoering sta-orthese Caroline
Maat 1Maat 2Maat 3XL
Lengte gebruiker (cm)90-120110-140130-165155-195
Hoogte horizontale positie (cm)75758585
Frame lengte (cm)70859595
Frame Breedte (cm)55606565
Hoekverstelling (graden)180-85180-85180-85180-85
Maximale belasting (kg)5075100110

Maak hier uw vrijblijvende pasafspraak